مدارک لازم جهت صدور کارت ملی المثنی

مدارک موردنیازجهت صدور کارت ملی المثنی

شاید برای همه ما اتفاق بیافتد که کارت شناسایی ملی خودمان را گم کنیم و به هر دلیلی مفقود شود و چون کارت ملی تنها کارت هویتی با شماره ملی مخصوص به ما هست خوب مسلما در انجام بعضی از امور اداری مانند گرفتن گذرنامه، گواهینانمه رانندگی، عملیات بانکی، عملیات ثبتی و غیره به مشکل بر میخوریم و عاجز میمانیم و شاید برای اغلب ما این حس سردرگمی بوجود آمده باشد و با خودمان فکر کنیم که حالا باید چکار کنم؟ کجا باید درخواست صدور کارت المثنی بدهم؟ چقدر زمان میبرد تا کارتم را دریافت کنم؟ چه مدارکی باید همراهم باشد؟ چقدر برای اینکار باید زمان بگزارم؟ به چندتا سازمان باید مراجعه کنم؟ خوب همه این سوالات و ابهامات ممکن است مارا از انجام اینکار دور کند و کارمون به تعویق بیافتد و فکر کردن به انجام این کار هم آزارمون دهد و خیلی سخت به نظر برسد، اما نه خیالتان راحت اینکار آنقدر هم که فکر میکنید سخت نیست، ما اینجا تلاشمان این است که بتوانیم به شما کمک کنیم تا خیلی راحت بعد از مطالعه این مطلب همه سوالاتتان برطرف شده باشد و بتوانید اقدام به حل این مشکل کنید.
خوب حالا میخواهید بدانید برای دریافت کارت ملی المثنی باید به کدام سازمان مراجعه کنید؟ 
خوشبختانه به تازگی بعضی از اموری که در اداره ثبت احوال انجام میشود، مثل صدور شناسنامه و کارت ملی و دریافت المثنی آنها و...، به دفاتر پیشخوان دولت خدمات ثبت احوال، واگذار شده و برای صدور کارت ملی المثنی فقط کافیست به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت خدمات ثبت احوال، منطقه مسکونیتان مراجعه کنید.
چه کسی باید برای دریافت کارت به این مراکز مراجعه کند؟
صاحب کارت ملی مفقود شده با در دست داشتن اصل شناسنامه برای افراد بالای 18 سال و برای افراد زیر 18 سال، پدر، مادر یا جد پدری با ارائه اصل شناسنامه خودش که بتواند ثابت کند نماینده قانونی شخص هست .میتواند برای اینکار اقدام کند.
مدارک موردنیازجهت صدور کارت ملی المثنی
1-اصل شناسنامه
2-یک قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید بدون خدشه 
3-آدرس کد پستی محل سکونت  فعلی
4-تکمیل فرم درخواست کارت شناسایی ملی
در این لینک موجود می باشد:  http://shahreza.eocr.ir/components/form/view.php?id=10
5-تکمیل فرم گزارش مفقود شدن کارت شناسایی ملی
 در این لینک موجود می باشد: http://www.daftar.org/forms/vitalrecords/birthcert/463.pdf
 6-تکمیل پاکت پستی ویژه خدمات الکترونیک هویت ملی
هزینه های پرداختی:
هزینه پرداختی توسط متقاضی جمع فیش بانکی و مالیات بر ارزش افزوده و هزینه پستی و هزینه دفتر است که برای صدور کارت شناسایی ملی مجدد برای اولین بار 31000 تومان،  اگر دومین بار است که درخواست کارت ملی المثنی می دهید 53000 تومان و اگر برای سومین بار کارت ملی شما مفقود شده باشه 82000تومان است که در‌‌ همان دفتر پیشخوان خدمات دولت خدمات ثبت احوال پرداخت می‌شود. 
مدت زمان تحویل کارت:
زمان صدور کارت ملی المثنی 20 روز می باشد که از طریق پست به دست شما خواهد رسید.

امیدواریم که اطلاعات موجود در این سایت توانسته باشد تا حدودی شما را از سردرگمی نجات دهد و کمک موثری برای شما محسوب شود، البته بهتر است که همه ما در حفظ مدارک شناساییمون کوشا باشیم تا بتوانیم خود را از گرفتاری دور کنیم.
 

دیدگاه ها
۱۳۹۶/۰۳/۰۶

ممنون

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است

دیدگاه شما

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است