مدارک لازم برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه

شما برای کاربردهای مختلفی از جمله دریافت گذرنامه، استخدام و غیره نیازمند به دریافت مدرکی برای تایید عدم سوء پیشینه هستید. مرجع رسیدگی به این کار در بعضی شهرها دفاتر خدمات پلیس 10+ و در بعضی شهرهای دیگر کلانتری های منطقه ای مشخص شده هستند. افراد تبعه ی کشور های دیگر که ساکن تهران هستند، این گواهی را که به نام گواهی تشخیص هویت نیز شناخته می شود باید از اداره ی پليس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی، به آدرس خیابان شریعتی، خیابان معلم، پشت فروشگاه اتکا و در شهرهای دیگر از اداره ی اتباع خارجی نیروی انتظامی دریافت کنند.  ارائه ی اثر انگشت اصلی ترین مرحله ی دریافت این گواهی است، پس فرد متقاضی حتما باید شخصا برای این کار در محل مربوطه حضور داشته باشد.براي افراد بالاي 70 سال نیازی به گرفتن اثر انگشت نیست و مراکز پلیس 10+ نمی توانند این کار را انجام دهند. این افراد باید در شهرهای مختلف به مراکز مشخص شده توسط پلیس آگاهی مراجعه کنند و در تهران، به اداره سجل كيفري دادسراي تهران (خيابان 12 فروردين، روبروي دانشگاه تهران، ساختمان تبريزچی) مراجعه کنند.

مدارک مورد نیازبرای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه

فرم ویژه ی درخواست گواهی عدم سوء پیشینه. این فرم در مرکز مربوطه موجود است.
اصل و کپی کارت ملی
اصل و کپی شناسنامه
2عدد عکس 4*3 رنگی، بدون عینک، زمینه سفید، جدید، تمام رخ و مطابق با قوانین شرع اسلامی
نامه ی معرفی از شرکت یا اداره ی محل کار
اصل و کپی گذرنامه (صرفا جهت ارائه ی این گواهی به سفارتخانه های خارج از کشور برای افراد متقاضی کار در خارج از کشور و غیره)
فیش های واریزی هزینه های مربوطه

مراحل کارانجام کار
 مراجعه به یکی از دفاتر خدمات پلیس 10+ در تهران بزرگ، مشهد، اصفهان، کرج، ارومیه، قم، رشت، یزد، کرمان، اهواز و کرمانشاه و کلانتری های منطقه ای مشخص شده در شهرهای دیگر
ارائه ی مدارک فوق
پرداخت هزینه های مربوطه و ارائه ی فیش های واریز
دریافت رسید ارائه ی مدارک
مراجعه در زمان مشخص شده برای دریافت گواهی (در مواردی که گواهی باید حضوری دریافت شود)،اطلاعات تماس، آدرس و کدپستی خود را در فرم مربوطه به دقت تکمیل کنید تا در مواردی که گواهی باید پست شود مشکلی ایجاد نشود.
هزینه ی های مربوطه
هزینه ی صدور گواهی عدم سوء پیشینه در 2بخش به حساب های نیروی انتظامی و ذیحسابی دادگستری استان ها باید واریز شود. شماره حساب های مربوطه برای تهران، شماره حساب 2171151307006 بنام نیروی انتظامی و 2171291338004 بنام دادگستری بوده و برای شهر های دیگر در خود مراکز ارائه می شوند. مبلغ 5هزار تومان به حساب نیروی انتظامی و 15هزار تومان به حساب دادگستری واریز می شود. نسخه دوم و سوم این گواهی را نیز می توان درخواست نمود که برای آن باید مبلغ 10هزار تومان اضافه به همان حساب دادگستری واریز گردد. مبلغ 12هزار تومان نیز هزینه ی انجام این خدمات در دفتر پلیس 10+ مربوطه است که با احتساب هزینه ی پست این گواهی می باشد. در برخی شهرها این مدرک پست نمی شود و باید حضورا به کلانتری مربوطه مراجعه کرده و آن را دریافت کرد.مبلغ ارائه ی خدمات در مراکز مربوطه بصورت نقدی یا پرداخت از طریق دستگاه های کارت خوان خود مرکز صورت می گیرد.دریافت این گواهی معمولا بین 1 الی 2 هفته طول می کشد.

دیدگاه ها
محمد علی۱۳۹۶/۰۵/۰۳

سلام. مطمئن هستید کارت پایان خدمت از ملزمات نیستش؟

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است

صادق۱۳۹۶/۰۶/۲۰

نه کارت پایان خدمت نیست

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است

ارمان۱۳۹۶/۰۸/۱۸

من خارج إز ايران در كشور كانادا زندگي ميكنم و براي گرفتن كارت سيتيزن شيپي احتياج به عدم سوء پيشينه دارم. أيا ممكن هست كه اثر انگشت را اينجا در كانادا بگيرم و به ايران بفرستم ؟ اگر بله چه مداركي لازم هست كه بفرستم و چه فرمهايي را بايد پر كنم. لطفا اطلاعات كامل إرسال كنيد .

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است

دیدگاه شما

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است