مدارک لازم برای درخواست مستر کارت

مستر کارت چیست؟
مسترکارت (MasterCard) در اصل نام یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که یکی از خدماتش، صدور کارت‌های اعتباری برای  بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و یا اتحادیه های امور صنفی و فروش است. این مراکز در واقع این کارت ها را برای مشتریان خود و با هدف خرید کالا یا خدمات تهیه می کنند. یعنی این کارت ها اکنون با نام شرکت ارائه دهنده ی آن شناخته می شوند. 
مستر کارت ها در2نوع دِبیت (Debit) و اعتباری (Credit) و بصورت مجازی و فیزیکی قابل دریافت هستند.
در حال حضاردربیش از 210 کشور جهان خدمات مستر کارت قابل استفاده است. نکته ی جالب توجه این است که از سال 2012، این خدمات در خاورمیانه هم ارائه می شود ودولت چین نیز از سال 2016 اجازه ی استفاده از این خدمات را در کشور خود داده است.

مدارک موردنیاز برای درخواست مستر کارت 

بسته به نوع مستر کارت، یعنی دِبیت یا اعتباری و نیز مجازی یا فیزیکی و نیز موسسه خصوصی یا دولتی که این کار را انجام می دهد، تعداد مدارک متفاوت است،اما بطور کلی مدارک ذیل مورد نیاز هستند. بطور کلی درخواست کارت های دِبیت متصل به بانک های خارجی و جهانی نیازمند به داشتن پاسپورت هستند، چون باید افتتاح حساب شود و این نیازمند یه مدرک شناسایی بین المللی است.
پس، برای افرادی که پاسپورت دارند:
 کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار،کپی شناسنامه،کپی کارت ملی،کپی فیش تلفن ثابت و سند ملکی که آدرس آن داده می شود (کدپستی باید موجود باشد) ،افرادی که پاسپورت ندارند باید این مدارک را تهیه کنند: ترجمه رسمی شناسنامه،ترجمه رسمی کارت ملی،کپی فیش تلفن ثابت و سند ملکی که آدرس آن داده می شود (کدپستی باید موجود باشد)، این مدارک برای افرادی است که داخل ایران زندگی می کنند و در کشوری دیگر اقامت ندارند، زیرا در صورت داشتن اقامت در یک کشور خارجی، با مدارک سکونت و اقامت در آن کشور می توان براحتی مسترکارت دریافت کرد. 

مراحل انجام کار:
در حال حاضر در ایران موسسات و شرکت های خصوصی زیادی وجود دارند که با مدارک گفته ی شده ی بالا، انواع مسترکارت های مذکور را برای شما تهیه می کنند. شما می توانید با مراجعه به یکی از این موسسات یا از طریق وبسایت آنها برای دریافت این کارت ها اقدام کنید.اخیرا شرکت پُست ایران هم از طریق دفاتر پست سهند در خیابان شهید بهشتی و منطقه ی 15 پستی در خیابان شهید مفتح خدمات صدور مسترکارت ایرانیان را ارائه می دهد. برای استفاده از این خدمات باید با مراجعه به این دفاتر وارائه ی مدارک مذکور اقدام کنید.مراحل کلی این فرایند شامل احراز هویت، ثبت نام، تایید و تحویل کارت است.

هزینه ی های مرتبط
هر موسسه یا شرکتی که اقدام به دریافت این کارت ها برای شما می کند، با توجه به خدمات مختلف خود، مبالغ مختلفی دریافت می کند. به عنوان مثال، هزینه ی صدور مسترکارت استاندارد، 750هزار تومن است. زمان تحویل مسترکارت بسته به نوع موسسه خدماتی متفاوت است، اما معمولا بین 10 تا 30 روز ممکن است طول بکشد. 

دیدگاه ها
سید سعید شریفی۱۳۹۷/۰۲/۰۲

با سلام و احترام میخواستم ببینم شما برای شخص حقیقی مستر کارت صادر مینمایید

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است

دیدگاه شما

پر کردن تمامی فیلدها ضروری است